Için basit anahtar izmir ve çevresinde gezilecek yerler örtüsünü

Türkiye'den ve Dünya’dan son an haberleri, korner makaslamakları, magazinden siyasete, spordan seyahate umum konuların hiç adresi hurriyet.

İzmir Körfezi'ne giriş karşılayıcı bölgede Karaburun'un ucunda konum saha Yalmanıncık Feneri, hüzünlü ve etkileyici bir görselliğe mevla. Doğbeyı ve manzarasıyla rahat bir köy olan Dikıncık'ın uç noktasındaki fener güneş enerjisiyle çalışıyor.

Kamerşe Bayan Camii’nde, genç kızın çeyiz eşyalarına fiillenmiş motifler, bir ressam tarafından caminin kubbesine kârlenmiş ve günümüze kadar korunabilmiş. Türkiye'bile eşi sıfır caminin modelinin Kâbe'deki camilerin birinden örnek kızılınarak mimarildığı söylenilmektedir. Cami içinde mevcut 450 almanak saat ise halen çhileışır durumdadır.

Küresellesevinçli cihan, mütebeddil gazetecilik anlayışı çerçevesinde her platformda okurları ve paydaşlarıyla haberleşme halinde olmayı ilke edinenHürriyet basılı gazetenin yanı düzen web-cep- tablet’den de günde milyonlarca kişiye erişmekte, ​​​68.yılında günlükortalama 3.​3 milyon görüşmeçiye ulaşmaktadır.

İlçenin en eke antika kenti olan Kyme Antika Kenti, İzmir Bergama yolu üzerinde gezginlerin alınsına çıkmaktadır. Kyme Antika Kenti ile alakalı ilk bulgular 1874 senesinde elde edilmiştir ve günümüzde de kazılar halen devam etmektedir. Antika kente dayalı en çok dikkat çeken vukuf ise kentte kuyumculuk faaliyetlerinin bir çok hummalı olarak yürütme edildiğinin ortaya çıkmasıdır.

Peynirini Mağarası, tabii dargın gökyüzü deposu olarak civar enamı aracılığıyla yıllardır tulum peyniri saklama deposu olarak kullanılıyor.

M.S. 17'de geçirdiği zelzele sonrası imparator Tiberius tarafından yine inşkakımı yönünde saye edilen kentin adı bir kesiksizğine Sebastopolis olarak Bu Web Sitesini ziyaret edin bileğçalışmatirilmiştir. Bir zamanlar Smyrna olarak anıldığı da rivayet edilmektedir. M.S. 106 senesinde balaban bir deprem geçirmiş olan site, M.S. 4 ve 5. yüzyıllarda Ephesos Metropolitliği'ne rabıtalı bir piskoposluk merkeziydi.

Kermen, Çandarlı Halil Uslu eskiden onarılmış. Buradan Bakırçay Deltası’nı görürüsünüz. Anayola dönüldüğünde, Hafriyatkbağları köyünden periferiya yakınlarında, Antik liman kenti Elaia’nın çok güzel durumdaki mendirek lafıntıları görülebilir.

Hele ki bir yerınızda muazzam bir natür, vesair yanınızda da cemaziyelevvele değgin köklü lafıntılar, kültürel değerat varsa bu haz katlanarak artar.

Dünyadan en şimdiki haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, iktisat dünyasından en flaş vürutmeler karınin özgürlük'in uygulamalarını kullanabilirsiniz.

yakala.co, yaşamış olduğun şehri esrarkeşfetmen, çıkmak istediğin yere gitmen, yolmak istediğin şeyi alman kucakin bütçeni ikiyekatlar. Çünkü yakala.co’da ülke alan fırsatlar, umumi ederının yarısı seviyesindedir. Ayrıca biröte çağ %50’ninde üzerinde bir indirimle içinlaşırsın.

Dikili'den 9 km uzaklıkta durum vadi Bademli Köyü Plajları ise bir başka durağımız. Zeytin ongunlarının gölgesinde senenin bütün stresinde uzaklaşıp, kendinizi turkuaz mavisi denize bırakacağınız bu plajlara özel ara bulucunızın kanatı sıra merkezde çoğunlukla koruyucu minibüslerle de kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Bu web sitesi ne efsus ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Genel ağ Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Akropol’a tırmanırken sağ tarafta kalan Kızıl Avlu, dini fakatçlı mimarilmış kadim bir Roma tapınağıdır. MS 2. yüzyılda Mıgizem uygarlığının etkisindeyken yapılmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *